Paar leuke feitjes over het Eurovisie Songfestival

review: Duncan Laurence - 11/10 - Maassilo Duncan Laurence
Paar leuke feitjes over het Eurovisie Songfestival
Door sjoertb op 06 december 2019 - 12:00 1 Voor het eerst in 44 jaar vindt het Eurovisie Songfestival in Nederland plaats. Afgelopen jaar was onze Duncan Laurance de grote winnaar. In 2020 zal daarom Nederland de host zijn van het Eurovisie Songfestival. De kaartverkoop voor 12, 14 en 16 mei in Ahoy Rotterdam start binnenkort. In aanloop naar het Songfestival wordt er altijd druk gespeculeerd bij de bookmakers. De bookmakers geven een goed beeld van de kansen per land.

Na het eerste optreden van Duncan Laurance op het Eurosongfestival in de halve finale stond Nederland direct vooraan in de bookmakers. Dit gaf al een duidelijk beeld van de kansen van Nederland. Uiteindelijk won Nederland ook het songfestival. Als Nederlander is het ook mogelijk om je geld in te zetten bij de bookmakers naast dat je bij verschillende websites online roulette voor geld kan spelen. Je kan zelf ook gokken op het songfestival en het winnende land voorspellen.

Geschiedenis van de uitslagen van Nederland
Door de geschiedenis heen is Nederland een paar keer eerste geweest, maar ook opvallend een aantal keren laatste.

Eerste plekken:
1957 – Corry Brokken - Net als toen, zorgde voor de eerste plek. Opvallend is dat het daaropvolgende jaar Corry Brokken laatste werd met: Heel de wereld. Dit nog wel in eigen land.
1959 – Teddy Scholten – ’n Beetje, zorgde in 59’ voor de eerste plek. Daarna bleef het lang stil.
1969 – Lenny Kuhr – De troubadour, een verdiende eerste plek werd behaald in Spanje.
1975 – Teach-In – Ding-a-dong, al rinkelend werd in Zweden de gouden plak binnengehaald. Vandaag de dag nog steeds een van de bekendere Nederlandse Songfestival nummers.
2019 – Duncan Laurence – Arcade, Nederland zetten met Duncan de zalen goed op zijn kop. Deze verdiende eerste plek zorgt ervoor dat wij in 2020 in Rotterdam het nieuwe Eurosongfestival gaan organiseren.

Laatste plekken:
1958 – Corry Brokken – Heel de wereld
1962 – De Spelbrekers – Katinka
1963 – Annie Palman – Een speeldoos
1968 – Ronnie Tober – Morgen
2011 – 3JS – Never alone

Hoe vaak is het songfestival op Nederlandse bodem geweest?
Nederland heeft vier keer het songfestival mogen organiseren. Met het aanstaande songfestival meegerekend kent Nederland vijf keer de eer van organisator.

1958 in Hilversum;
1970 in Amsterdam;
1976 in Den Haag;
1980 in Den Haag;
2020 in Rotterdam.


Op 12 december start de kaartverkoop via songfestival.nl (NL) en eurovision.tv (INT). Om 12:00 gaat de verkoop van start. Er zijn 9 verschillende shows beschikbaar.

Het programma
1e Semi-Final (eerste halve finale)
1e Semi-Final Jury Show, maandagavond 11 mei, start show 21:00 uur
1e Semi-Final Family Show, dinsdagmiddag 12 mei, start show 15:00 uur
1e Semi-Final LIVE Show, dinsdagavond 12 mei, start show 21:00 uur

2e Semi-Final (tweede halve finale)
2e Semi-Final Jury Show, woensdagavond 13 mei, start show 21:00 uur
2e Semi-Final Family Show, donderdagmiddag 14 mei, start show 15:00 uur
2e Semi-Final LIVE Show, donderdagavond 14 mei, start show 21.00 uur

Grand Final (grote finale)
Grand Final Jury Show, vrijdagavond 15 mei, start show 21:00 uur
Grand Final Family Show, zaterdagmiddag 16 mei, start show 13:30 uur
Grand Final LIVE Show, zaterdagavond 16 mei, start show 21:00 uur

Prijzen variëren per show. Gaan wij het in 2020 weer waarmaken? 12, 14 en 16 mei zal Nederland het gaan meemaken.

Wekelijks het belangrijkste festivalnieuws in je mailbox?
Schrijf je in op onze nieuwsbrief



beyond sensation

BEYOND SENSATION IN 2020 DE OPVOLGER VAN SENSATION...ID&T komt in 2020 met een opvolger van de legendarische...

Lovebox 2018 news

NIEUWE NAMEN VOOR LONDENSE LOVEBOX FESTIVAL, O.A.... Vandaag heeft het Lovebox Festival nieuwe namen bekendgemaakt voor de editie...