Omdat ook de composities meer beklijven dan op het debuut klinkt de plaat coherenter. Dat het album daarbij is afgemixt door de beroemde Jacob Hansen zorgt er voor dat het geluid heel goed is. Omdat Epinikion in concepten denkt is het onderwerp dit keer de kracht van de natuur en daar kun je alle kanten mee op. De plaat duurt een klein uurtje, maar dat is heel prima uit te zitten, wat ook al een goed teken is.
Na een episch intro volgen twee kloeke powermetaltracks in de vorm van ‘The Force Of Nature’ en ‘Lessons In Life (Are Free)’. Hierna wordt er wat gas teruggenomen met ‘Come Into My world’ dat wat lichter overkomt en wel wat aan Delain doet denken. ‘Your Ultimate Joy’ is weer pure symfonische metal waarna het volgende rustpuntje zich aandient in de vorm van de geweldige powerballad ‘I Thought You Were On My Side’. En dan moet het mooiste nog komen; de verleidelijk klinkende, dreigende stamper ‘Don’t Wake Up The Dead’ laat Kimberley op haar best horen, maar ook het toetsenwerk is hier fenomenaal.
Het hart van het album wordt gevormd door het ruim negen minuten klokkende ‘Monsters In my Head’ dat zeer symfonisch begint en wederom een hemelse Kimberley laat horen. Ook hier is spanning het toverwoord. Aan het einde mag Jungschläger even helemaal los gaan op zijn zes snaren. Hierna volgt weer een fraaie powerballad (‘Two Hearts’) waarna drie wat stevigere songs deze fraaie plaat in stijl afsluiten.
Epinikion heeft alles in zich om uit te groeien tot de top in de (Nederlandse) symfonische metal. Daarvoor moet het allemaal een beetje meezitten, maar met The force Of Nature heeft het zestal een prachtig visitekaartje, zonder een zwak moment, afgegeven. Iedere liefhebber van symfonische metal doet er goed aan dit schijfje aan te schaffen.

Memories Of Old - Never Stop BelievingDe tweede worp van de symfonische powermetalband Memories Of Old komt vijf...

The Dibs - Just For You De Belgisch/Nederlandse formatie The Dibs brengt met Just For You een...
