RECENSIE: Martin Kuiper - To Feel Is To Believe

Kuiper
2025-06-10 Hoewel al een groot deel van zijn leven in het teken staat van muziek en aanverwante zaken is het er nooit van gekomen om eens zelf achter de microfoon te kruipen. Het leven verliep nu eenmaal anders en soms komen er andere interessante zaken op je pad. Wanneer daarnaast je omgeving andere verwachtingen heeft en er ook nog eens enige onzekerheid en twijfel bij komt kijken, dan wordt het een lastig verhaal. Toch heeft dit alles Martin Kuiper er niet van weerhouden om zijn droom na te jagen en is er met To Feel Is To Believe zijn debuutalbum verschenen.

Het idee hiervoor is al vele jaren geleden gaan spelen en zodoende zijn de eerste composities pas na lange tijd weer opgepakt. Mede aangespoord door niet bepaald de minste muzikale contacten heeft de singer-songwriter het uitstekend aangepakt. De eerste indruk moet namelijk goed zijn en wanneer je met New Cool Collective-trompettist Efraim Trujilo en de onder andere van Bökkers bekende Jim Zwinselman en Erik Neimeijer een studio in duikt dan biedt dat uiteraard prima perspectieven op een succesvol eindresultaat.

Zijn muzikale reis heeft tien zelfgeschreven tracks opgeleverd die iets vertellen over de persoon achter Martin Kuiper, die zichzelf hiermee kwetsbaar durft open te stellen. De meest treffende track is het gevoelige 'Ordinary Magic' waarin Kuiper zichzelf afvraagt waarom je zo lang wacht met het naleven van een droom. Ook een gevoelig onderwerp als pestgedrag en wat zoiets met het slachtoffer doet, durft hij aan te gaan in het mooi opgebouwde 'Ice Flower'. De nare kanten van de liefde zijn uiteraard ook beschreven want het is zoals hij in 'Always (All The Things I Want)' laat weten natuurlijk niet altijd maar rozengeur en maneschijn. Vocaal komt Kuiper het sterkst tot zijn recht in de ingetogen en vooral ook melodieuze popliedjes waarin de begeleiding hem de ruimte geeft, zoals in 'You & I' dat in drie minuten alle ingrediënten bevat waaraan een goed popliedje moet voldoen.

Toch lijkt het er sterk op dat Martin Kuiper met To Feel Is To Believe nog niet het achterste van zijn tong heeft laten zien. De teksten zijn weliswaar gewaagd maar als zanger mag hij best eens wat vaker de ruwe randjes opzoeken. Zo is er enige ruimte voor verbetering maar hopelijk geeft deze eerste belangrijke stap hem genoeg zelfvertrouwen om door te pakken met een vervolg op dit fijne album.
Recensent:Jeroen Bakker Artiest:Martin Kuiper Label:Eigen Beheer
Cover Etan Huijs - The Road And The Wilderness

Etan Huijs - The Road And The WildernessMeer dan drie jaar geleden werd ondergetekende aangenaam verrast door The...

Sidekicks

The Sidekicks - Homemade Het is inmiddels bijna een jaar geleden dat de Nederlandse bluesband The...

ZOEKEN IN CD-RECENSIES

 

OF SELECTEER OP GENRE, ARTIEST, LABEL, RECENSENT